Football results

editorial image

All the results for Saturday, February 15.

SENIOR

SPFL League Two (3pm)

Annan Athletic 2, East Stirling 3

Berwick Rangers 2, Elgin City 3

Montrose 1, Queen’s Park 0

Peterhead 2, Clyde 0

Stirling Albion 2, Albion Rovers 0

==========

Lowland League (3pm)

Edinburgh City 0, East Kilbride 1

Selkirk P, Whitehill Welfare P

==========

East of Scotland Premier Division (2.30)

Coldstream P, Spartans EoS P

Stirling University P, Craigroyston P

==========

East of Scotland First Division (2.30)

Duns P, Burntisland Shipyard P

Easthouses Lily P, Kelso United P

Hawick Royal Albert P, Hibernian EoS P

Peebles Rovers P, Ormiston P

==========

South Challenge Cup 3rd Round (3pm)

Gala Fairydean Rovers 1, University of Stirling 5

Lothian Thistle Hutchison Vale P, Leith Athletic P

Preston Athletic P, Heriot-Watt University P

Spartans 4, Vale of Leithen 1

==========

Lowland League Cup Section C (2.30)

Dalbeattie Star 6, Threave Rovers 1

==========

King Cup 1st Round (3pm)

Gretna P, Tynecastle P

==========

AMATEUR

South of Scotland Cup Quarter-Finals (2pm)

Gordon 1, Stow 2

Hawick Waverley P, Mayfield & Easthouses P

Leithen Rovers P, Musselburgh Windsor P

Terregles Athletic P, Carluke Baps P

==========

Waddell Cup 2nd Round (2pm)

Hearts of Liddesdale P, Gala Fairydean Rovers P

Newtown P, Gala Hotspur P

==========

Forsyth Cup 1st Round (2pm)

Earlston Rhymers P, CFC Bowholm P

Jed Legion P, Langholm Legion P

Lauder 1, West Barns Star 6

Selkirk Victoria P, St Boswells P

==========

Border Amateur League A Division (2.30)

Chirnside Utd 5, Ancrum 2

Tweeddale Rovers P, Greenlaw P

==========

Border Amateur League B Division (2.30)

Biggar P, Hawick Legion P

Linton Hotpsur P, Hawick Utd P

==========

Border Amateur League C Division (2.30)

Tweedmouth Ams 1, Melrose 4

==========

North Northumberland Division 1 (2pm)

Bamburgh Castle v, Highfields

Tweedmouth Harrow v, Springhill

North Sunderland P, Tweedmouth Rangers P

Shilbottle CW v, Red Row Welfare

==========

North Northumberland Division 2 (2pm)

Craster Rovers v, Wooler Reserves

Embleton WR v, Amble St Cuthbert

Lowick Utd P, Duns P

Hedgeley Rovers v, Alnmouth Utd

Lynemouth Anglers v, Wansbeck Juniors

==========

Northern Alliance Division 1 (2pm)

Wooler P, New Fordley P